Avon Temsilcisi Nasıl Olunur? (Başvuru Formu)

Dünya üzerinde ki tüm insanlar çeşitli sektörlerde çeşitli meslekleri icra ederek hayatlarını daim ettirmektedir. Bir çok insanın hayali de kendi işini kurmak ve kimseye bağımlı olmadan kendi iradesiyle özgür bir şekilde çalışmak ve başarılı olmaktır. Avon Temsilciliği tüm dünyada 100’den fazla ülkede 6 milyon insan tarafından gerçekleştirilen ve artık meslek olmuş bir sektör haline gelmiştir. Avon temsilcisi olarak hiç bir sermayeye ve tecrübeye gereksinim duymadan kendi kendinizin patronu olabilirsiniz. Kendinize çalıştığınız bu işte stratejinizi tamamen kendiniz belirler, yine kendi belirlediğiniz günlerde ve saat aralıklarında kendi planınıza göre çalışırsınız. Her sattığınız üründen %33 oranında kâr payı elde ettiğiniz gibi çeşitli zamanlarda oluşturulan kampayalarda verilen hediyelerden kazanma şansı yakalarsınız.

Başarılı bir Avon temsilcisi olur ve çok hem keyifle çalışır hem de mutlu olurum diyorsan aşağıda ki formu doldurarak satış liderine iletebilirsiniz. Satış lideri formunuzu inceleyerek size dönüş yapacak ve temsilci olmanızda ki adımları anlatacağı gibi gerekli şartlar yeterli ise formunuza onay verecektir.

Avon Temsilcisi Nedir ve Ne İş Yapar?
Avon 1886 yılında Amerika’da David H. McConnell tarafından kurulmuş olan bir kozmetik firmasıdır. Kurulduğu günden bu yana ürünlerinin pazarlamasını ve satışını yalnızca temsilciler aracılığıyla yapmış herhangi bir mağazaya veya benzer vitrine gereksinim duymamıştır. Günümüzde de aynı şekilde kazan ve kazandır sistemi ile faaliyetine daha hızlı bir şekilde 100 ülkede 6 milyon temsilci ile devam etmektedir. Türkiye’de ki faaliyetlerine 1993 yılında herkesin çok yakından tanıdığı köklü ve güvenilir firmalardan Eczacıbaşı ortaklığı ile girmiştir. Avon temsilcileri avon bünyesinde üretilen birbirinden kaliteli kozmetik ürünlerin satışını yapmakta ve her sattığı üründen ortalama %33 kâr payı sağlamaktadır.

Kimler Avon Temsilcisi Olabilirler?
18 yaşını geçmiş olan her Türk vatandaşı avon temsilcisi olabilmek için gereken şartları yerine getirmiş anlamına gelmektedir. Ülkemizin hangi şehrinde, kasabasında veya mahallesinde yaşadığınızın hiç bir önemi yok. Genç, yaşlı, çalışan veya çalışmayan, öğrenci ya da esnaf her isteyen avon temsilcisi olabilmektedir.

Başvurunuzdan Sonra Avon Satış Lideri Sizi Arayacak ve Bilgilendirecektir
Buradan yaptığınız başvuru yalnızca bir ön kayıt niteliğindedir ve satış liderine iletilmektedir. Satış lideri gerekli bilgilerinizi gözden geçirdikten sonra size iletişim bilgilerinizden ulaşacak ve ayrıntılı bilgilendirmeyi yapacaktır. Bu esnada kesin kayıt işleminiz de yapılacak ve siz de avon temsilcisi olarak çalışmaya başlayabileceksiniz.

Başvurunuz 2 Saat İçinde Aktif Edilir
Başvuru formunuzdan sonra sizi arayan satış liderleri başvurunuzu işleme alır ve ortalama 2 saat kadar bir zaman içinde temsilciliğiniz başlayarak sipariş oluşturma hakkı kazanırsınız.

Temsilciler Ücretsiz Katalog ve Panorama Alırlar
Başvurunuz aktif edilir ve temsilci olursunuz dedik ama iş bununla bitmemektedir. Teslimat adresinize o an ki kampanyaya ait katalog ile panorama dergisi de ücretsiz şekilde gönderilmektedir.

Avon Siparişi Nasıl Verilir?
Yazımızın başında da belirtildiği üzere avon ürünlerinin satışı ve siparişi yalnızca katalog üzerinden yapılmaktadır. 3-4 haftalık periyodlarda yenilenen kataloglar ile sürekli yeni kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Her ürüne ait 5 karakterlik bir kod bulunmaktadır. Siparişinizi verirken bu kodları kullanmalısınız. Siparişin nasıl verildiği hakkında ki daha fazla detayı bir başka yazımızda anlatacağız.

Temsilci Şifresi Nasıl ve Nereden Alınır?
Avonu tam anlamıyla kullanabilmek için mutlaka internet sitesine kayıt olmalı ve kullanıcı panelinizi belli periyodlarla kullanmanız gerekmektedir. Avon panelini tam olarak kullanabilmeniz için ise temsilci numarası ve şifresine ihtiyacınız vardır. Bu bilgileri sizi kayıt eden satış lideri arkadaşlar temin edeceklerdir. Şifre alma işlemi 1-2 dakika kadar kısa sürede yapılabilen bir işlemdir.

Sipariş Verdiğimde Ne Zaman Gelir?
Verdiğiniz her avon siparişi 2 gün içinde teslimat adresinize ulaşmaktadır. Fakat bunun için siparişinizi saat 15:00’den önce vermeniz gerekmektedir. Hafta sonu verilen siparişler ise pazartesi günü işleme alınarak kargoya çıkarılmaktadır.

Siparişlerin Ödemesi Nasıl Yapılmaktadır?
Avon ödeme konusunda 15 günlük bir esneklik sağlamaktadır. Yani ürünlerinizi sipariş ettikten sonra size ulaşır ve siz ödemesini 15 gün içinde herhangi bir zaman yapabilirsiniz. Burada avon temsilcisine şöyle bir kolaylık sağlanmaktadır; “Siz siparişinizi alın ücretini alarak teslim edin ki bize de ödeme yapın.” Ödemelerinizi kredi kartı, banka havale, ATM veya PTT’lerden temsilci numaranız ile sağlayabilirsiniz. Kargo veya herhangi bir görevli sizden bir ücret talebinde bulunduğu taktirde kesinlikle itibar etmeyin ve hiç bir ödeme yapmayın.

Nasıl ve Ne Kadar Kazanacaksınız?
Ne kadar kazanacağız hakkında size hiç kimse herhangi bir bilgi veremez çünkü bu tamamen sizin çalışma performansınızla orantılı bir durumdur. Binlerce lira veya daha fazlasını kazanabileceğiniz gibi hiç kazanmama şansınızda tabi ki olabilir. Bunun için çevrenizdekilere ve onların çevresindekilere avon katalogları götürerek tanıtım yapabilir ve ürün satabilirsiniz. Satışını yaptığınız her üründen %15-33 oranında kar payı sağlarsınız. Yani müşteriniz sizden 100 TL’lik bir alış veriş yaptığında sizin buradan kazancınız 33 TL şeklinde olacaktır.

Çeşitli Periyotlarda Değişen Her Kampanyada Farklı Hediyeler Verilmektedir
Avon temsilcileri yaptıkları satışlardan %15-33 oranında sağladıkları kazanç dışında hediye ve avonpara sahibi olurlar. Verilen hediyeler her kampanyada değişiklik göstermekte olup o zaman ki hediye bilgisi paranorama dergisinde verilmektedir. Kazandığınız avonpara’lar ile Türkiye’nin en bilinen ve güvenilir alışveriş sitelerinden biri olan hepsiburada’da satılan tüm ürünleri satın alabilirsiniz.

Aldığım Ürünü İade Edebilir miyim?
İade konusunda avon tüm temsilcilerine kolaylık sağlamaktadır. Teslim aldığınız ürünleri müşteriniz beğenmez veya herhangi bir nedenden memnun kalmazsa koşulsuz bir şekilde 40 gün içinde geri gönderebilirsiniz. Fakat burada 40 günü asla aşmamanız gerektiğini bilmeniz gerekmekte ve dikkatli olmanız gerekmektedir. İade ederken size gelen faturada yer alan iade formunu doldurmalı ve bu şekilde kargo firmasına teslim etmelisiniz.

Satış Yapamazsam Ne Olur?
Az önce de belirtildiği üzere satış yapıp yapmamak tamamen sizin performansınıza bağlı birşeydir. Fakat avon Türkiye’de çok bilinen ve meşhur bir firma olduğundan satış yapmamanız neredeyse imkansız denilebilir. Fakat 3 kampanya boyunca yani 3 aylık bir süre içinde hiç bir satışınız olmazsa temsilciliğiniz sonlandırılmaktadır. Tekrar temsilci olmak yeni bir başvuru yapmanız gerekmektedir.

Temsilcilik İptali Yapabilir miyim?
Tamamen kendi rızanız ve özgür iradenizle katıldığınız avon temsilciliğinden yine kendi iradenizle ayrılabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey müşteri temsilcilerini aramak ve temsilcilik iptali yaptırmanızı belirtmektir.

İnternet Üzerinde ve Sosyal Platformlarda Sürekli Aktif Olun
Günümüzde insanlar ile sürekli diyalog halinde olmanın en kolay yolu sosyal medyadır. Günümüzde facebook, twitter ya da instagram gibi sosyal medya hesabı olmayan insan sayısı çok azdır. Bu gibi sosyal medya siteleri üzerinde üyelik sahibi olarak hem arkadaşlarınızı bulabilir hem de çevrenizde ki hiç tanımadığınız insanlara kolayca ulaşabilirsiniz. Bu ortamlarda yapmış olduğunuz kampanyalara yönelik paylaşımlar vs doğrultusunda satış yapabilir, isminizi duyurabilirsiniz.

Başarılı Olmanın Yolları

1- Ücretsiz katalog sağlayın: Sizden müşteriniz katalog talep ettiğinde, herhangi bir ücret almadan tedarik ederseniz bu kişinin gözünde ekstra puan almanıza olanak tanıyacak ve size karşı sıcak bakmasını sağlayacaktır.

2- Müşterilerinizin Siparişlerini Bilin: Hangi müşterinizin sürekli olarak hangi üründen sipariş verdiğini bilin. Çeşitli zamanlarda onun kullandığı üründe herhangi bir kampanya olursa bu indirimi kendisine bildirin. Bu ilginiz onun hoşuna gidecek ve böylece sürekli sizi tercih edecek hatta sipariş vermeyi unuttuğu ürününü tekrar sipariş edeceği aklına gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir