Ben Aldırma İçin Hangi Bölüm Bakar?

Ben yani tıbbi ismi ile nevüs tüm insanlarda görülebilen bir cilt problemidir. Öyle ki bazı insanlarda yalnızca 1-2 adet mevcutken bazılarında onlarca sayıda bulunabilir. Benler her ne kadar çoğunlukla iyi huylu olsalar dahi bulundukları bölgeden dolayı ya da estetik olarak rahatsızlık verecek nitelikte olabilirler. Benlerini aldırmak isteyen çoğu insan hangi doktora ya da bölüme başvurması gerektiğini bilememekte ve bunun arayışı içine girmemektedir.

Ben Aldırma İçin Hangi Doktora Gidilmeli?
Bu cilt problemi için aslında tedavi sunan branş geniştir. Cildiye (dermatoloji), genel cerrahi ya da plastik cerrahi uzmanına başvurulabilir. Fakat bu adımdan sonra asıl önem verilmesi gereken kısım hangi yöntemle tedavi uygulandığıdır. Örneğin krio ismi verilen dondurma yöntemi ile benle beraber çevresinin de zarar görme riski vardır.

Bu sebeple çok tavsiye edilmeyip tercih edilmemesi gerekir. Aksi taktirde kötü görünüme sahip olan benden kurtulayım derken daha çirkin bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Bunun yerine günümüzde uygulanan lazer, radyo frekans (radyo dalgaları) ya da elektro koter yöntemlerini kullanan doktor ya da merkezleri tercih etmelisiniz. Ben aldırma işlemi yaptırmadan önce tercih edeceğiniz doktoru veya kurumu araştırmalı sürprizlerle karşılaşmamak için hangi yöntemlerle tedavi uyguladıklarını mutlaka sormalı ve öğrenmelisiniz.

Ben Neden Olur?
Benler çeşitli boyut, tip ve şekillere sahip olabilen bir cilt sorunudur. Yüzeysel olarak kahve rengi benler olabileceği gibi daha kabarık ve karnabahar yapısında olanları da görülür. Bazıları siyah, kahve rengi iken bazıları kırmızıya dönük ya da cilt renginde olabilmektedir. Oluşum sebebi ise cilde renk veren melanosit hücreleridir.

https://www.ideaklinik.com.tr/ben-tedavisi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir