Program İndir

Bilgisayarın Ekran Parlaklığını Ayarlama Programı

Kullanmakta olduğunuz bilgisayarın ekran parlaklığını ayarlama konusunda sıkıntı çıkarıyorsa (örneğin kısa yol tuşları arızalı ise) veya bilgisayarınızın ekran parlaklığı ayarlarının nerede olduğu bilmiyorsanız, buna istinaden ekran parlaklığını artırıp azaltamıyor iseniz bir yazılıma ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bizim bu yönde kullanmanızı tavsiye edeceğimiz SBright hem çok küçük boyutlu olmakla beraber çok kullanışlı bir arayüze sahiptir. Ekran parlaklığı dışında ekran koruyucusunu da tek tıkla aktif etme özelliği taşıyor.

Bu programın monitör kapatıp açma gibi bir özelliği de mevcut fakat sanırım bu özelliği biraz problemli bu nedenle kullanmanızı tavsiye etmem. Ekran parlaklığı ayarı oldukça iyi düzeyde çalışıyor. Sadece bunun için kullanmanızda fayda var.

Programı indirdiğiniz de bir zip dosyası inecek bu dosyayı arşivden çıkardığınızda karşısında sarı iconlu SBright dosyasını göreceksiniz. Herhangi bir kuruluma ihtiyaç duymamakta çift tıkladığınız taktirde uygulama windows tepsisine gelmektedir (saatin sol tarafında güneş iconu şeklinde görebilirsiniz.) Bu icona sağ tıkladığınız zaman en üstte Brightness sekmesinin üzerine geldiğinizde seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler içerisinde 100% en parlak, 10% ise en mat yapma ayarıdır.