Güzel Sözler

Eşime Kısa Sözler

Sonra seni gördüm ve dedim ki, bu adamdan baba olur, öyle ki ölsen gitsen senin yerine anne de olur.

Alın yazımın en güzel hikayesisin.

Hayatımda attığım en anlamlı imza seninkiyle yan yana olandı.

Huzurun kokusu senin kapısını açtığın evde saklı.

Güne seninle gözlerimi açtıktan sonra, nerde uyandığımızın nerde uyuduğumuzun bir önemi kalmıyor.

Sonra sen geldin girdin hayatıma. Şükrüm arttı, sevgim arttı. Nefes aldığımı fark ettim.

Kaderime yazılan “hayırlısı” kelimesinin en güzel detayısın sen.

Benim dünyam içine sen girdikten sonra güzelleşti.

Benim için sen var ya mutluluksun, ömrümde sadece hayırlı olan tek varlıksın.

İlk önce aşkım oldun, sonra sevgilim oldun. Daha sonrasında nişanlım ve ömrümün sonuna kadar mutluluğum oldun, can eşim oldun.

Bu denli stres içerisinde olduğum zaman yanımda olduğunu bilmek bana huzur veriyor.

İnsanın eşi olduğu zaman her şeyi olduğunu yeni anladım. Sevgi, aşkı ve mutluluğu bir tek sende buldum.

Tüm mevsimleri sadece bir günde, bütün seneleri bir mevsimde yaşarım seninle. İşte buradan anla seni ne kadar çok sevdiğimi.

Mutlu olan çiftlerin yüzlerinde başkasının hiçbir zaman anlamayacağı çok özel bir gülümseme bulunur.

Benim tek bir güvenilir limanım var. O da sensin. Fırtına olduğu zaman sığınacağım tek limansın.

Bana aşık olduğun için bir kez olsun sana teşekkür etmek istedim. Bu denli sabır gösterdiğin için her ne olursa olsun yanımda yer aldığın için teşekkürler.

Bu gözlerim seni gördü başkasını göremez ki. Bu kalbim yalnız senin için atar artık!

Kalbime taht kurup beni bu şekilde sevip koruyup, yanımda yer aldığın için ömrümün sonuna kadar nefesimi seninle alıp, seninle öleceğim sevgili eşim.

Sen benim daima en sevdiğim, en kıymetlim oldun. Vazgeçilmezimsin, ömrümün sonuna kadar sevsem de bitmeyecek kalanımsın. Derinimde kalan en içimde saklı olan nefesimsin.

Yeniden doğdu her şey seninle tanıştığım gün. Sen yanımda olduğun sürece başka hiçbir şey umurunda olmaz Benim.

Eşlerin her biri deniz kenarına vuran dalgalar gibi olmalıdır. Tüm olumsuz şeyleri dalga gibi ezip geçmelidirler.

Aşkımın ortağı sensin. Kalbimin tek sahibisin. Ruh eşim olduğun için ve benim yanımda yer aldığın için teşekkürler sevgilim. Hayatımda olup bana dünyaları verdiğin için bin defa teşekkürler.

Sen olmazsan eğer benim hayatımın bir anlamı olmaz ki. Sen hayatıma girdin ve dünyaları bana verdin sevgilim. Senin gibi bir eşe sahip olup sevgimi ölümsüz yaptım ben. Daha Ne isterim bu hayattan.

Benim unutulmaz meleğimsin sen. Seni ne kadar çok özlüyorum asla anlayamazsın. Sensiz geçen günlerime o kadar lanet ediyorum ki anlatamam. Şimdi yanımda olman ve nefes almama neden olman benim için dünyalara bedel sevgilim.

Sende sonra tek bir kızı sevebilirim. O da aşkımızın meyvesinden doğacak olan kızımız olacak.

Bir kadını olmalı adamın. Gözlerine baktığı zaman onu ne kadar çok sevdiğini anlayacağı.

Ne güzel bir nasipsin, ömrümün tamamına yayılmış…

Seni bana yazan kadere de aşığım.

İlk gözüme girdin ve sonra da kalbime. Artık hayatım da var olan tek mutluluğum sensin.

Benim sana verebileceğim en büyük şey canım. Gözümü bile kırpmadan senin için canımı ortaya koyarım.

Kuyruklu yıldızları bilir misin? Dünyaya sadece 70 senede bir uğramaktalar. İnsanlar hayatları boyunca belki de bir defa görebilirler. Bense o yıldızı sadece sende gördüm.

İçimi bir görsen nasıl seversin. Senle dolup taşmış durumda. Her yanımda sen varsın. Sadece sen.

Seninle beraber olduğum her an aldığım nefes benim için çok önemli. Çünkü her nefes alışımda seni içime çekiyorum.

Ben senden önce de nefes alıyordum. Ama ne bileyim bir yarımmış sanki, yetersizmiş…

Ben seninle tanıştıktan sonra bambaşka biri oldum. Sanki daha iyi, daha çekilebilir bir insan oldum.

Tüm mimikleriyle ezberlediğiniz bir insanın varlığı, ömrünüze bereketi getirir.

Seninle bir hayat kurmak için çabalamak hayatta sevdiğim en güzel uğraş. Ama seninle beraber bir çaba içine girmek de mükemmeliyetin kelime karşılığı.

Seninle hiçbir şey konuşmadan saatlerce öylece oturabilmeyi ve bunun sonucunda beni anlayabilmeni seviyorum.

Sonra bir yola çıkıyorsun. O yolun başında da sonunda sen varsın. Güzel olan ne varsa da o yol üzerinde, seninle birlikte geçirilen zamanda yaşanmış….

Mutluluk, zile bastığımda kapıyı senin açma ihtimalinde saklı.

Bir insanın yüreği için sevildiğini bana öğreten mükemmel kadınsın sen.

Her zaman mutlu olmak önemli değil. Mutsuzluklara seninle göğüs germek bu hayat üzerindeki en muazzam direniş.

Sana kendimi açıklamak zorunda kalmadığım, bir bakışınla beni anladığın zamanlarda aşık oldum. Ve bu bitecek türden bir aşk değil.

Hayatımdaki her şey senin dokunuşunla anlam kazanıyor.

Mutluluk sadece seninle yan yana bir hayat yaşamak. Gülmek ise bu hikayenin bir süsü sadece.

Hayallerimin en güzel yanı seninle birer birer anıya dönüşmesi.

Omuzun baş koyulacak en rahat yastık şu koskoca dünya üzerinde.

Dünya evi dedikleri seninle olduğunda güzel.

Sen kalbimle sezdiğim en güzel hikayemsin.

Eşime sözler yazımızın birinci aşaması olan kocama sözler bölümünde kocanıza güzel sözler bulabilirsiniz.

Babamdan sonra bana prensesler gibi bakan adam, o masaya oturup evet dediğim için bir kere pişmanlık duymadım. Aşkın da, kalbin de, adamlığın da, insanlığın da hala taze kokulu. Canım kocam, yaşlanmanın en güzel yanı, sevmenin en güzeli iyi ki varsın.

Her ay beni çiçeklerle şımartan bir adam tanıdım. Yatağa girince bana hiç sırtını dönüp uykuya dalmamış, bana sarılmadan uyumamış, ağladığımda dayanamayıp ağlamış bir adamdan bahsediyorum. Kocam; başımın tacı, evimin direği seni çok seviyorum.

İyi günde kötü günde dedik ve koca koca yıllar devirdik. Hep vardın, hep yanımdaydın, hep benimdin ve beni hep senin bildin. Canım kocam; ömrümüzü tüketen yıllar sevgimizi tüketemedi, tüketemeyecek de…

Her derdime her sevincime koşan adam, benim canım kocam. Elleri öpülesi, gönlü sevilesi, benim canımın içi, hayat eşim, dert ortağım. Bu eve girdiğimiz ilk günden beri sana olan inancımın bir gün bile kırıldığını, sana olan sevgimin bir an bile azaldığını hatırlamıyorum. Evlilik aşkı öldürürmüş diyenlere sesleniyorum, ruhsuz bir aşka beden giydirmeye çalışanların işi o, sakın aldanmayın. Evlilik aşkı öldürmüyor, daha çok yaşatıyor.

Canım kocam, içime senden bir parça daha ektin. Birken iki olacaksın, bir oğlumuz olacak ve ben ikinize olan bağımlılığımdan hiç şikayet etmeyeceğim. Önce bana koca oldun, şimdi oğlumuza baba oluyorsun. Seni seviyorum.

Sen benim sevgili eşimsin. Hiç bitmeyecek olanımsın. Yarınım, dünüm ve geleceğimsin. Yanımdayken aklım sadece sende. Doğrusu yanımda olmasan dahi her saniye aklımdasın. Seni çok seviyorum.

Melek gibi bir kadın girdi hayatıma ve o melek benim kadınım, eşim oldu. Her şeyi Bir kenara bırakıp sadece senin oldum. Hayatım son bulana kadar da senin olacağım.

Sanma ki gözlerim sana her baktığımda bir gün bıkacak. Ölsem bile ruhum daima seninle beraber olacak. Kapanırsa eğer gözlerim sen bu hayattan inan ki sevgilim son sözüm bile sadece seni seviyorum olacak.

Her gün Eve geldiği zaman çiçek kokuları burnumda tutuyor. Evde daima bahar havası var gibi. Canım eşim, güzel sevgilim evimi tam bir cennet bahçesi yapıyor. Seni çok seviyorum bunu aklından asla çıkartma sevgilim.

Allah’ım bana müsaade etmiş olduğu sürece seni sevmeye devam edeceğim ben. Ömrümü sana adıyorum sadece başka yolum yok benim. Ben bir tek seni tanıtım.. Seninle Mutlu bir dünya yaratırım. Sensiz olma düşüncesi beni dedirtiyor. O yüzden hep yanımda ol ve koynunda kal.

Bazı zamanlar anlatmak çok zor gelmişti. Korkmuştum. Cesur olduğum anlardaysa sen yoktun. Şimdi bakıyorum da iyi ki hayatıma girmişsin. Evimin neşesi oldun ve beni sapa sağlam ayakta durabilmem için kuvvetlendirdin.

Hayatımın en güzel anında ortaya çıktın ve beni daha da güzel bir hale getirdim. Her an her saniye yanımda olduğun için teşekkür ederim. Sen yanımda olduğun sürece her şeyle baş edebilirim. Hep yanımda olman dileğiyle canım eşim.

Sevgiliyken evlendiğimizde her şey bozulur diye korkardım. Ama şimdi iyi ki evlenmişiz, iyi ki karım olmuşsun diyebiliyorum. Seni ne kadar çok sevdiğimi bilsen de onun daha fazlası olduğunu da bil. Çünkü içim dışım sadece seninle dolu. Hep yanımda ol ve bana sahip çık.

Eşime sözler yazımızda kocanıza veya karınıza gönderebileceğiniz birbirinden güzel sözler bulabilirsiniz.

En çekilmez günlerimde bile nazımı çeken birini tanımıştım yıllar önce. Ben ne kadar kaprislenirsem kaprisleneyim gıkını bile çıkarmayan bir adam vardı. Hala var, hem de hayatımın başköşesine oturmuş her gece bana masallar anlatmaya devam ediyor. Sonu kötü biten hiçbir masaldan bahsetmiyor bana ve ben onu her geçen gün daha çok seviyorum. Kocacım, benim gönül tahtım, iyi ki varsın seni çok seviyorum.

Yılların eskitemediği koca bir aşk verdin bana o ilk gün. Koştuk peşinden evlendik, çocuklarımız oldu şimdi boyumuz kadar. Hepimizi tek başına sevdin ayrı ayrı. Ne beni ne de onları eksik bırakmadın. Biz hep tamdık. Kocam, babamız, bizim canımız, özümüz… Seni çok seviyorum.

Ne dün ne bugün ne de yarın asla bitmeyecek bu aşk biliyorum. Evimin tüten bacası, masamın sıcak ekmeği, çayımın şekeri, yemeğimin tuzu, benim gönül tahtım, canım kocam… Gülüşlerinden sevdiğim, kalbine kadar vardığım adam, sen hiç eksik olma emi.

Eşime sözler yazımızın ikinci aşaması olan karıma sözler bölümünde karınızı güzel sözler bulabilirsiniz.

Evimin en nadide çiçeği, gönlümün baharı, aşkın pınarı… Benim güzel karım, gül yüzlüm, pembe yanaklım. Seni çok seviyorum.

Bana sadece eş değil; dost, arkadaş, anne oldun. Seninle büyüdü yaşlarım, seninle kırardı saçım sakalım, seninle titredi dizlerim, seninle eğildi belim ve sen beni bütün yaşlılığıma rağmen hep çok sevdin. İyi yürekli ince fikirli karım benim, ömrümüz tükendi belki de ama sevgimiz hiç tükenmeyecek.

Daha genç yaşlarımda almıştın aklımı başımdan. Bir dokunuşuna ürperiyordu içim, bir gülüşüne benim oluyordu dünyalar. Melek yüzlü güzel karım, hayatıma bu kadar yerleştiğin ve beni hiç bırakmadığın için çok teşekkür ederim. Seni çok seviyorum.

Evleneli uzun yıllar oldu, birçok sıkıntıyla zorlukla karşılaştık. Ben yıldım sen hiç yılmadın, ben ağladım sen hep başın dik alnın ak durdun, ben küplere bindim seni kırdım, sen bir kelam etmeden gelip boynuma atladın. Benim gönlü de aşkı da sevgisi de güçlü karım, iyi ki varsın.

İyi diyorum seninle başlayan her cümleye. İyi ki bana evet dedin, iyi ki dünya evi denilen yer bize yuva oldu, iyi ki varlığını ömür boyu ömrüme kitledin. Seni çok seviyorum karıcım, hep benimle aynı yastıkta, aynı odada, aynı hayatta kal.

İstemem senden başka dilberi derya, zaten senden başkası mümkün mü denizlere salınsın. Sen kaptan ben çırak atladık evlilik gemisine. Rota da dümen de sende, ben kürek çekmeye razıyım. Nereye götürürsen gelmeye varım. Batsak da olur, çıksak da. Güzel karım, senin olduğun ve olacağın her yerde ben de varım ve hep var olacağım.

Melek karım benim, can özüm… Ne kadar da güzeldin beyazların içinde. Ne kadar güzel “evet” dedin benim ömrüme. Hala ilk günkü gibi aklımda… Bazen karıştırıyorum albümleri; biliyor musun sen hep güzeldin. Hala çok güzelsin. Hala benim güzel karımsın, hala benim ilkbaharımsın.

Seni sevmeye doyamayacağım kadar kısa bir ömür bahşedilmiş bana. Sensiz gitmek de istemiyorum diğer tarafa, senin de gitmeni istemiyorum benden önce. Hep yanımda kal istiyorum, hep benimle kal. Hep ömrüme ömürlük ol, hep canımın canı ol, hep benim karım ol.

İlgili Makaleler