Güzel Sözler

Mutluluk Sözleri, Mutlulukla İlgili Sözler

Bahtiyar insanlar, geçmişlerden ibret alırlar ve böylece kendilerinden sonra geleceklere ibret olmazlar.

Mutlu olmak istiyorsan vermenin hazzını keşfet. Çünkü insan aldığı şeylerle belki geçici bir süre var olur ama verdiği şeylerle ebediyen yaşar.

Mutluluk, başarının neşesi ve yaratıcı çabanın heyecanında yatar. (Franklin D. Roosevelt)

Mutluluğun ilk ve en önemli şartlarından birisi doğayla bağınızı koparmamanızdır.

Mutluluk, bir çiçekten gelen hoş bir koku gibi etrafa yayılır ve bütün iyi şeyleri size çeker.

Mutluluk, gelecek için erteleyeceğiniz bir şey değil, şu an için tasarladığınız bir şeydir.

Başarı, istediğinizi elde etmektir; mutluluk ise elde ettiğinizi istemektir.

Mutluluğun tedavi edemediğini hiçbir ilaç tedavi edemez.

Mutlu olanlar o kimselerdir ki, verdiklerini hatırlamazlar ve aldıklarını da unutmazlar.

Mutluluk çok fazla ve çok az arasında bir yerdir. (Fin Atasözü)

Hüzün kuşlarının başınızın üzerinden geçmesini engelleyemezsiniz, fakat onların saçınızda yuva yapmalarını engelleyebilirsiniz. (Çin Atasözü)

Mutluluk Sözleri Kısa

Mutluluk, hayatta hoşunuza giden küçük şeylerdir.

Bizi mutluluktan alıkoyan iki şey var: geçmişte takılıp kalmak ve başkaları ne der diye düşünmek.

Mutluluk bir kelebek gibidir. Ne kadar onun peşinden giderseniz, sizden kaçınır. Fakat dikkatinizi başka şeylere çevirirseniz, gelir ve yumuşakça omzunuza konar.

Herkes mutluluğu ister. Hiç kimse acı istemez. Fakat biraz yağmur olmadan, gökkuşağını göremezsiniz.

Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir.

Mutluluğa giden bir yol yoktur, mutluluğun kendisi yoldur.

Mutluluk, başka birisinin onayına ihtiyaç duymadan kendini iyi hissetmektir.

Mutluluk sık sık sizin açık olduğunu düşünmediğiniz kapıdan gizlice girer.

Mutluluk anahtarınızı başka birinin cebine koymayın.

Mutluluğu belki satın alamazsınız, ama dondurma alabilirsiniz ki bu da yaklaşık aynı şeydir.

İnsanlar sıkıntılarını saymayı severler. Mutluluklarını ise hiç saymazlar.

Sinirli olduğunuz her bir dakika için, altmış saniyelik mutluluğunuzu yitiriyorsunuz.

Ne yapmaya karar verirseniz verin, siz mutlu edeceğinden emin olun.

Sevdiğiniz şeyi yapmak özgürlüktür. Yaptığınız şeyi sevmek ise mutluluktur.

Mutluluğun en iyi hissi, bir başkasını mutlu ettiğiniz için mutlu olduğunuz andır.

Mutluluk reçel gibidir. Biraz kendinize bulaştırmadan ekmeğe süremezsiniz.

Eğer bir saatlik mutluluk istiyorsanız, kısa bir uyku çekin. Bir günlüğüne mutlu olmak istiyorsanız, balık tutmaya gidin. Bir yıl için mutluluk istiyorsanız, mirasa konun. Bir ömür mutluluk istiyorsanız, başka birine yardım edin.

Keşke birazcık yavaşlayabilsek, mutluluk bizi yakalayabilirdi.

Mutluluğunuzu asla kaybedebileceğiniz bir şeye bağlamayın.

Hayat kısa her zaman mutluluğu seçin ve sizi mutlu eden şeyleri daha fazla yapın.

Para sayılardan oluşur ve sayılar asla bitmez. Eğer mutlu olmanız için para gerekirse, mutluluk arayışınız asla bitmez.

Mutluluğun anahtarı her durumun nasıl olması gerektiğini düşünmek yerine onları olduğu gibi kabul etmektir.

Mutluluk eğlenceli şeyler değil, hayatınıza anlam katacak şeyler yapmaktır.

Mutluluğun anahtarlarından birisi kötü bir anıdır.

Bir mutluluk kapısı kapandığında, başka biri açılır. Fakat biz kapalı olan kapıya bakmakla o kadar meşgulüz ki, bizim için açılan diğer kapıyı görmüyoruz.

Hayatın %10’u başınıza gelenlerdir, %90’ı ise bunlara nasıl tepki verdiğinizdir.

Hayatı çok fazla ciddiye almayın. Ondan asla sağ olarak çıkamayacaksınız.

Allah’ım değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme huzurunu, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesaretini ve ikisi arasındaki farkı anlayabileceğim bilgeliği bana nasip eyle!

Eğer inandığımız şeyler yaptığımız şeylerden farklı olursa, mutluluk olması imkânsızdır.

Uzun Mutluluk Sözleri

Her insan dünyaya kendi iç gözlüğü ile bakar. Gözlüğün camı kirli ise manzaranın değişmesi bir şey ifade etmez. Dünyayı güzel görüp mutlu olmak istiyorsan önce içindeki gözlük camını temizle.

İnsana, hayata ve olaylara doğru bakmayı öğren. Yarısı su dolu bardağın dolu tarafını görecek bir bakış açısı geliştir ve bunu bir hayat felsefesi haline getir. İnsana baktığında imanı, aklı,kalbi, cesareti, erdemi, güzellikleri aklına gelsin. Eğer ilk bakışta onun kusur ve ayıplarını görüyorsan bakış açında bir bozukluk var demektir.

Bir insanla birlikte bir şeyler paylaşmak sizi mutlu edecektir. Birden fazla insanla bir şeyler paylaşma sizi daha çok mutlu edecektir.

Hayatınıza giren her insana değer verin ve onları üzecek kelimelerden uzak durun. Unutmayın kelimelerin anlamları ve özel güçleri vardır. Siz de kelimelerin gücünden yararlanarak insanları mutlu edebilirsiniz.

Eğlence, bir faaliyet süresince hissettiğimiz bir şeydir; mutluluk ise, bir faaliyetin ardından hissedilen bir duygudur. Daha derin, daha kalıcı bir histir. Lunaparka veya bir maça gitmek, sinema ya da televizyon seyretmek, eğlence faaliyetleridir. Bu tip faaliyetler bizim rahatlamamızı, geçici bir süre için problemlerimizi unutmamızı ve hatta belki de gülmemizi sağlar fakat mutluluk getirmezler. Çünkü bu tür fiillerin olumlu tesirleri eğlence bitince sona erer. Eğer biz kendimizden memnun değilsek, hiçbir zaman mutlu olamayız. Mutluluk bir tavır ve fikirdir. Zorlukların ve hüznün yer almadığı eğlenceli bir hayatın mutluluk demek olduğuna inanan insanların, gerçek mutluluğu yakalama şansı oldukça düşüktür. Eğer eğlence ve haz mutlulukla eşdeğer olsaydı, acı da mutsuzlukla eşdeğer olurdu.Fakat aslına bakılırsa bunun tam tersi geçerlidir. Mutluluğa sebep olan şeyler çoğunlukla içlerinde acıyı barındırırlar. (Dennes Prager)

Yanlış adreste mutluluğu aramak sizi üzecektir. Doğru insanlarda mutluluğu aramak hayata daha barışık olmanıza yardımcı olur. Hayatınızın anlam ve önemini artıracak doğru insanları her zaman yanınızda bulundurmalısınız.

Spor yapmak nasıl insanı mutlu ediyorsa sende insanları mutlu etmek için çaba göster ve antrenman yap. Bu çaba ve uğraş seni bir spor gibi mutlu edecektir.

Mutluluk gözlerde mi yoksa dudaklardan mı belli olur? Gerçek mutluluk insanın davranışları ile ve ağızından çıkacak güzel sözlerle belli olur.

Hayatın dört mevsiminin olduğunu bil ve her mevsimin güzelliğini keşfederek mutlu olmanın yollarını ara. Hayatın tek mevsimden ( bahar ) ibaret olmasını isteme ve diğer mevsimlere (hayatın gerçeklerine) gözlerini kapayarak mutsuzluğu kendi ellerinle davet etme.

Hayatın, yaptığın tercihlerin bir toplamıdır. Bugün hayata ne vermeye karar verirsen, hayat da yarın sana onu verecektir. Birine kaba ve aşağılayıcı bir şekilde davranmayı seçtiğinde, onun da sana aynı şekilde davranması yönünde tercihini yapmışsın demektir. Sigara içmek bir seçimdir ama böylece de her sigara başına 14 dakika erken ölmeyi kabullenmişsin demektir.

Anlamlı Mutluluk Sözleri

Sadece başkaları için yaşanan bir hayat değerlidir. (Albert Einstein)

Sizi mutlu edecek tek şey, mutlu olduğunuz kişiyle beraber olmaktır. (Goldie Hawn)

Mutluluk en iyi makyajdır. (Drew Barrymore)

Ağlayın, affedin, devam edin. Gözyaşlarınızla gelecekteki mutluluğunuzu sulayın. (Steve Maraboli)

Mutluluk bir seçimdir. Mutlu olmayı seçebilirsiniz. Hayatta tabii ki sıkıntılı zamanlar olacaktır, ama o anların hayatınızı etkileyip etkilemeyeceğine izin vermek sizin seçiminiz olacaktır. (Valerie Bertinelli)

Eğer mutlu olmak istiyorsanız, olun. (Leo Tolstoy)

Mutluluk neye sahip olduğunuza ya da kim olduğunuza bağlı değildir. Sadece ve sadece ne düşündüğünüze bağlıdır. (Buddha)

Mutluluğa evet demek, sizi strese sokan şeyler ve insanlara hayır demeyi öğrenmektir. (Thema Davis)

Hadiselerin dilediğin şekilde gelmesini bekleme. Nasıl geliyorlarsa öyle gelmelerini iste. Böylece daima mutlu olabilirsin. Başıma gelen elem ve kederleri ve her şeyi kabullendim. Zira Allah’ın benim için istedikleri, benim kendim için arzu ettiklerimden hayırlıdır. ( Epiktetos )

İyi yaşamak değil, yaşamayı iyi bilmek mutluluktur. (Aeskhylos)

Fırçanız var, boyalarınız var, bir cennet resmi yapın ve girin içine. (Nikos Kazancakis)

İnsan bir çıraktır, acı onun ustasıdır. Hiç kimse ıstırap çekmedikçe kendini tanıyamaz. (A. de Musset)

Mutluluk, düşündüğünüz, söylediğiniz ve yaptığınız şeyler uyum içinde olduğu zaman meydana gelir. (Mahatma Gandhi)

Aşk mutluluğa giden yol olabilir fakat çoğu zaman mutluluk sizi doğrudan aşkın kapısına götürür çünkü sadece mutlu insanlar sevebilirler.

Mutluluk Sözleri Sevgiliye

Hiç ilişkinizde mutlu olmadığınız hissine kapıldınız mı? Bu muhtemelen aşkı mutluluğun önüne geçirmiş olmanız sebebiyledir ki her zaman için yanlış bir seçimdir.

Mutluluk şöyle çalışır: O aşkın filizlenmesine olanak sağlar ve siz birine sahip olmadan diğerine de sahip olamazsınız. Onla bir paranın iki yüzü gibidirler.

Sizi mutlu eden birine âşık olmak, sizi sevmeyen birine aşık olup hayatınızı sefalet içinde geçirmekten çok daha iyidir.

Bu hayatta mutluluk için üç ana esas vardır: yapacak bir şey, sevecek bir kalp ve ümit edecek bir şey.

Bir başkasının mutluluğu sizin mutluluğunuz olduğu zaman, o aşktır.

Bugün başka hiçbir güne benzemiyor. Bugün mutluluğu ve aşkı seçtiğimiz gün. Ve bugün başka hiçbir güne benzemeyecek, çünkü asla sona ermesine izin vermeyeceğiz.

Mutluluk nektar ise yanı bitkinin özü ise, aşk da arıdır.

Mutluluk, aşkı aramaktan çok daha az çaba gerektiriyor ve Mutluluğu aramak çok daha makuldür, çünkü mutluluğu aradığınız o yol boyunca, muhtemelen aşkı da bulacaksınız.

Sizi seven insanlar, siz mutluyken yanınızda olanlardır ve sizin onlara verebileceğiniz tek şey bitip tükenmek bilmeyen gözyaşları ve üzüntü olduğu zaman, aşk güçlü bir iyileştiricidir.

Aşk her şeyi fetheder fakat size hiçbir şey vermez. Mutluluk ise aşkın beraberinde getireceği bütün nimetleri cezbeden şeydir. Bu yüzden aşkınızı mutlu yapmak için elinizden gelen tüm çabayı göstermelisiniz.

Bir takıma mı ihtiyacınız var? Etrafınızdaki insanları mutlu edin. Bir orduya mı ihtiyacınız var? Tüm varlığınızla onları sevin ve onlar yanınızda duracaklardır.

Üzgün bir kişiyi nasıl sevebilirsiniz? Kırık bir kavanoza su koymak gibidir. Önce onların mutluluğunu tamir edin ve sevgi çiçeklerinin açmasını izleyin.

Binlerce mum, tek bir mumla yakılabilir ve mumun ömrü de kısalmaz. Mutluluk da asla paylaşmayla bitmez. (Buddha)

Kötü bir hafızaya sahip olmanın iyi tarafı, aynı iyi şeylerden sanki ilk defa başınıza geliyormuş gibi defalarca zevk almanızdır. (Friedrich Nietzche)

İnsanoğlu mutluluğu imkânsız kılacak kadar yaşıyorken bile mutlu olmak istiyor. (Augustine of Hippo)

Mutluluk Mesajları

Kaliteli bir hayat sürdürmek istiyorsanız, sevdiklerinizi her zaman hatırlayarak onların mutlu olmalarını sağlamalıyız.

Büyünce hayal ettiğiniz işi yapıyor isen senden daha mutlusu yoktur.

Güçlü olmak ne para ne de şöhret ile mümkündür. Gerçek güçlü insan mutlu olan ve sevdikleri ile birlikte olan insandır.

İnsanların hatalarını bulmak yerine onların hataları ile birlikte yaşamak güzel arkadaşlıklar, aşklar ve dostluklar elde etmenizi sağlar.

Güzel sözler şifadır, kalbe ve üçüncü kişilere şifadır. Sende sevdiğine sevdiğini söyleyerek ona her zaman bunu hatırlatarak mutlu olmayı başarabilirsiniz.

Eğer başkalarını mutlu etmek için çaba harcıyorsan, bu hayatta ki en mutlu insan sensin.

Mutluluk bir anlık değil ömürlük olmalıdır. Gerçek mutluluklar ömür boyu süren, akıllardan ve gönüllerden çıkmayanları bulur.

Mutluluğun size gelmediğini düşünüyorsanız, öncelikle bunun nedenini kendinizde aramalısınız. Gerçek mutluluk iyi olan ve başkalarının mutlu olmasını düşünenlere her ya da geç gelir.

Üzüntü, dert ve sıkıntıları yaşamayan insanlar gerçek mutluluğu yaşayamaz, yaşa da bunun kıymetini asla bilemez.

Gerçek mutluluk insanın mutlu olması değildir. Gerçek mutluluk insanın diğer insanları mutlu edebilmek için verdiği mücadele ve emektir.

Para ile mutlu olacağını sanmak sadece bir yanılgı ve paranın esiri olmaktır. Gerçek mutluluk ne mal, ne mülk, ne de konforlu yaşamaktır. Gerçek mutluluk ailenle ve sevdiklerinle birlikte huzurlu bir şekilde yaşamaktır.

Ne zaman mutlu olmak için çok para kazanmaya kalksanız, ailenizden ve sevdiklerinizden uzaklaşarak daha çok mutsuz olursunuz.

Mutluluk insanın kalbinde başlayan ve duyguları ile aklında birleşen çok özel bir histir. Bu duygu ve hissi siz de yaşamak istiyorsanız, önce mutlu etmeli ve daha sonra mutlu olmaya çalışmalısınız.

Mutluluk bazen yanı başımızda durur da göremeyiz. Bazen ise çok uzaklardadır ve onun yanımızda olduğunu düşünürüz.

İnsan hayatı boyunca birçok şey öğrenir ve öğretir. Fakat bunların hangisi insanı mutlu eder diye hiç düşündünüz mü? Öğrendikleriniz sizi anlık mutlu eder, fakat öğrettikleriniz ömür boyu huzurlu ve mutlu şekilde yaşamanıza yardımcı olur.

Hayat bir dolmuş ise hayatı arka koltukta yaşamak yerine direksiyona geçerek yönetmek sizi mutluluğun adresine götürecektir. Unutmayın hayatta mutlu olmak istiyorsanız, gideceğiniz adresi siz belirlemelisiniz.

Hayatınızda eksik bir şeylerin olduğunu düşünüyor ve bunu tanımlayamıyorsanız, etrafınıza bakarak yanınızda kimler olduğuna bakın. Kendini tam hisseden insanların etrafında her zaman sevdikleri olur ve kendini asla yalnız hissetmez. Bu da onları diğer insanlardan daha mutlu olmasını sağlar.

Kadınları mutlu etmenin yolu onları düşünmek, onlara değer vermek ve onlar için bir şeyler yapmaktan geçiyor. Siz de eşinizi, sevgilinizi ya da hayatınızda ki kadını mutlu etmek istiyorsanız, onun özel olduğunu hissettirecek davranışlarda bulunmanız yeterli olacaktır.

Her erkek özgür ruhludur ve asla kapalı hapis bir hayatı yaşamak istemez. Onun mutlu olması özgür ve istediğini yapabilmesinden geçer.

Sevgili olmadan önce onu çok seversin, sevgili olursun bazı duyguların aşka dönüşür, evlenirsin hayat arkadaşı olursun. Eğer mutlu olmak istiyorsan ona değer vermek bu süreçte çok önemlidir.

Önemsiz şeylerle vakit geçirmek yerine hayatınızda önemli olacak şeylerle vakit geçirmeniz gerekir. Sevdiklerinizi mutlu etmek onlara değer vermek ve yardıma ihtiyacı olanalar maddi ya da manevi destek olmak sizi mutlu edecektir.

İnsan dünyaya yalnız gelir ve yalnız ölür. Fakat hayatı boyunca asla yalnız yaşamak istemez. Etrafınızda size yakın kişileri seçerken dikkatli olun. Onlar dostlarınız ise mutlu ve güzel bir yaşam sürdürürsünüz.

Başlarının gülen yüzlerinin onların güzel bir hayata sahip olduğunu size düşündürmesin. Gerçek mutluluk çok özeldir ki bunu yaşamak için güzel sözlerle insanları sevindirmeye gayret ve çaba göstermelisiniz.

İlgili Makaleler