Program İndir

Zoom Nedir, Nasıl Kullanılır, Zoom Hakkında Tüm Merak Edilenler

Zoom, internet üzerinde video konferans, toplantı ve eğitimler düzenlemek amacıyla “Zoom Video Communications” tarafından tasarlanmış bir yazılımdır. Birden fazla kullanıcının aynı anda sesli ve görüntülü şekilde bir araya gelerek birbirleriyle ekran paylaşabildiği ve dosya transferi yapabildiği ve milyonlarca kişinin kullandığı bir platformdur.

İlk olarak iş için kullanılması amacıyla tasarlanan program gün geçtikçe özellikle kovid-19 pandemisi ile birlikte evde çalışan ve uzaktan eğitim görmek zorunda kalan bireyler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yazılım olmuştur.

Zoom programını kullanarak eğitim, konferans ve toplantılara katılabilmek için telefon, tablet yada bilgisayar gibi cihazlarınıza indirerek yüklemeniz gerekmektedir. Windows, iOS, Android, Linux başta olmak üzere birçok işletim sistemine uyumlu olan Zoom’u cihazınıza indirip yükledikten sonra kayıt oluşturarak oturum açmanız gerekmektedir. Yazılımı indirme ve kaydolma gibi işlemler ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

Dilerseniz e-posta ve şifre kullanarak kayıt olabileceğiniz gibi dilerseniz google yada facebook hesaplarınız ile de kayıt oluşturarak direkt olarak giriş yapabilmeniz mümkündür.

Kayıt ve oturum açma işlemlerini tamamladıktan sonra zoom programında karşınıza “Başlat” ve “Katıl” olmak üzere iki ayrı buton gelecektir. Bunlardan “başlat” butonu aracılığıyla kendi toplantınızı oluşturabilir, “katıl” butonuyla ise mevcut bir davet edilmiş olduğunuz toplantıya katılım sağlayabilirsiniz.

Toplantıya katıldıktan sonra diğer arkadaşlarınızla ekranınızı yada dosyalarınızı paylaşabilir, sesli ve görüntülü olarak konuşabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra cihazınızın varsa ön ve arka kameralarını da kullanabilirsiniz.

Zoom Meeting Ücretsiz mi? İndirme ve Yükleme Nasıl Yapılır?

Zoom’u ücretsiz olarak indirebilir ve cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

Android için indir
Play store’dan indir
Zoom’un sitesinden APK olarak indir

iOS için indir
App Store’dan indir

Windows için indir
32 bit indir
64 bit indir
Microsoft outlook için zoom eklentisi indir

Tarayıcılar için zoom uzantısı
Google chrome için indir
Mozilla firefox için indir

Diğer işletim sistemleri yada eklentiler için indirme seçeneklerine zoomun resmi sitesinde download center bölümünden ulaşabilirsiniz.

Zoom Giriş Nasıl Yapılır?

– Öncelikle üst kısımdan işletim sisteminiz için yüklediğiniz zoom yazılımını cihazınızda açın.
Sign in butonuna tıklayarak oturum açın ve ardından size gönderilen meeting ID‘i ve ekran adınızı girin.
– Ses ve video seçeneklerinden bağlayıp bağlamak istemediğinizi seçerek “join” butonuna basın.

Zoom İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

– Öncelikle zoom meeting yazılımını cihazınızda çalıştırın.
– Sonrasında altta yer alan settings / ayarlar kısmını açın.
– Sol üst kısımda bulunan “Display Name” yazan yerden isminizi düzenleyebilirsiniz.

Referans:
https://www.programindir.com.tr/zoom/