Sağlık

Et Beni Nasıl Düşer? Benler Nasıl Yok Olur?

Ben yani tıbbi ismiyle nevüs insanların vücudunda bir iki adet olabileceği gibi çok sayıda da olabilen bir cilt problemidir. Kişiden kişiye sayısı, yapısı, boyutu veya tipi değişiklik gösterir. Bazı insanların örneğin sırtında ya da belinde olan yüzeysel ben kendini hiç belli etmediği için unutulur bile. Bazıları cilt renginde hafif kabarıkken, bazıları siyah, kahverengi renklerinde büyük olurlar. Bu kabarık olup kahverengi ya da siyah renkte ki benler et beni olarak ifade edilir.

Et benleri büyük ve kişinin yüzünün herhangi bir yerinde yer alıyorsa estetik sorun olabilir. İnsanlar bu tarz benlerin kötü görünümünden dolayı rahatsız olur. Hatta vücut üzerinde bu tarz bir ben tercih edilen kıyafetlerin giyilip çıkarılmasında da kişiyi zora sokabilir. Bu yüzden bu insanlar benlerden kurtulmak ister.

Tavsiye: Ben Tedavisi Nasıl Yapılır, Ben Tedavisi İçin Hangi Doktora Gidilir?

İnternet üzerinde çoğunlukla et beni nasıl düşer şeklinde aramalar bulunmaktadır. Oysa ki et beni kendi kendine düşmez ya da düşürülse bile sakınca yaratabilir. Bu yüzden cerrahi yöntemlerle uzman doktor tarafından alınması tavsiye edilmektedir.

Benleri Yok Etmek İçin Ne Yapılır?

Benleri yok etmek az önce de dediğimiz gibi uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Eğer beniniz şüphe uyandıran tarzdaysa doktor biyopsi alacak ve herhangi bir risk içerip içermediğini kontrol edecektir. Geçmişten günümüze ben aldırmak kanser yapar şeklinde bir düşünce mevcuttur. Fakat bu tamamen yanlış ve bilimselliği olmayan bir inanıştır. Çünkü ben aldırmak kanser yapmaz asıl mevcut bulunan ben kansere neden olabilmektedir.

Tedavisi eskiden ameliyat ile yapılıp kesi, dikiş, pansuman ya da benzeri ek dezavantajlara neden olurken günümüzde Radyo Frekans, elektro koter ya da benzeri yöntemlerle oldukça kolay yapılabilmektedir.

Referans:
Op. Dr. Atilla KAYA – Ben Tedavisi Nasıl Yapılır? – https://www.ideatip.net/ameliyatsiz-ben-tedavisi-nasil-yapilir

İlgili Makaleler